Nová služba pro publikaci osobních stránek zaměstnanců

Ve spolupráci s Centrem informačních a knihovnických služeb jsme pro Vás připravili nový systém provozu zaměstnaneckých stránek na serveru name.vse.cz. Tyto stránky nahrazují dosavadní zaměstnanecké weby provozované na serveru webhosting pod adresou webhosting.vse.cz/username. Nové stránky jsou vytvořeny ve školním designu a nabízejí mj. jednodušší správu než stávající weby. Mezi hlavní novinky patří již předinstalovaný WordPress a možnost výběru adresy podle e-mailového aliasu.

Založení stránek na serveru name.vse.cz se provádí prostřednictvím registrace na adrese name.vse.cz/registrace.

Při registraci si můžete zvolit barevnou šablonu pro WordPress tak, aby provedením odpovídala Vaší fakultě, či si zvolit celoškolský design. Rovněž si můžete zvolit adresu, na které mají být stránky dostupné. Nejste vázáni pouze na uživatelské jméno, ale můžete si vybrat například jmeno.prijmeni, či jiný formát, podobně, jako máte nyní emailové adresy.

Informace o nově použitém designu WordPressu a základní informace pro přenos osobních stránek najdete na adrese redesign.vse.cz, v sekci „Osobní weby“. Tyto návody jsou dostupné ze školní sítě a VPN.

Pokud budete potřebovat pomoc se správou WordPressu, můžete se obrátit na pracovníky CIKS prostřednictvím emailu wordpress@vse.cz.

Staré stránky na webhosting.vse.cz přestanou být k 28. 3. 2020 dostupné, a to včetně přístupu přes SFTP a phpMyAdmin.

Děkujeme za spolupráci.